سفید کردن دندان ها و روش های انجام آن

سفید کردن دندان

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان روش هایی روزمره برای حفظ درخشندگی، سفیدی و سلامت دندان ها است. اما گاهی اوقات دندان ها به دلایل مختلف زرد می شوند و درخشندگی خود را از دست می دهند و افراد احساس می کنند لبخندشان زیبایی سابق را ندارد.

هنگامی که آکادمی دندانپزشکی آمریکا در یک نظرسنجی از مردم پرسید که به نظر انها چه چیزی در بهبود و زیبایی لبخندشان بیشتر تاثیر دارد، شایع ترین پاسخ ها دندان های سفیدتر بود.

اکثر مردم برای سفید کردن دندان های خود هزینه و زمان زیادی صرف می کنند. اما آیا این روش واقعا جواب می دهد و برای سلامتی دندان ها خطری ندارد؟ در ادامه به چند سوال رایج در مورد این روش درمانی پاسخ خواهیم داد

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان روشی است که طی آن لکه های دندان از بین می رود و دندان تغییر رنگ می دهد. سفید کردن یکی از محبوب ترین روش های زیبایی در دندان پزشکی است زیرا به میزان قابل توجهی ظاهر دندان ها را بهبود می بخشد. این روش نمی تواند دندان های شما را بسیار سفید و درخشان کند اما باعث می شود رنگ موجود دندان ها تا چند درجه روشن تر شود.

اکثر دندان پزشکان کار سفید کردن دندان ها را انجام می دهند، سفید کردن دندان ها روشی نیست که یکبار برای همیشه انجام دهید، بلکه برای حفظ سفیدی و روشنی دندان ها باید در فواصل منظم انجام شود.

علت تغییر رنگ و زرد شدن دندان ها چیست؟

سفید کردن دندان

لایه بیرونی دندان مینا نامیده می شود. رنگ دندان های طبیعی با انعکاس و بازتاب نور از مینای دندان همراه با رنگ زیرین مینا ایجاد می شود.

عوامل ژنتیکی بر ضخامت و صاف بودن سطح مینای دندان تاثیر می گذارند. مینای نازک تر رنگ دندان را بهتر نشان می دهد. همچنین مینای نازک و صاف به بازتاب و انعکاس بهتر نور از دندان کمک می کند.

با خوردن غذا روزانه یک لایه نازک روی مینای دندان ایجاد می شود و باعث بوجود آمدن لکه روی مینای دندان می شود. سطح مینای دندان هم دارای حفره های بسیلر ریزی است که می تواند لکه ها را در خود نگه دارد.

شایع ترین دلایل زرد شدن و تغییر رنگ دندان ها عبارتند از:

غذا و نوشیدنی

قهوه، چای و نوشیدنی های الکلی برخی از نوشیدنی هایی هستند که به دلیل وجود رنگدانه های غلیظ، به مینای دندان می چسبند و به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند.

استفاده از تنباکو

دو ماده شیمیایی که در سیگارها و تنباکوها یافت می شود و باعث لک شدن دندان های م یشوند عبارتند از: تار( قطران) و نیکوتین. تار به طور طبیعی تیره رنگ است، نیکوتین تا زمانی که با اکسیژن هوا ترکیب نشود بی رنگ است اما زمانی که با اکسیژن ترکیب شود به رنگ زرد در می اید و باعث تغییر رنگ دندان ها می شود.

سن

در زیر مینای دندان بافت نرم تری به نام دنتین یا عاج دندان وجود دارد، با گذشت زمان مینای دندان نازک تر می شود و زردی رنگ دنتین بیشتر به نمایش گذاشته می شود.

تروما

وارد شدن ضربه به دهان ممکن است رنگ دندان ها را تغییر دهد. زیرا با وارد شدن ضربه به دندان عاج دندان نسبت به آسیب واکنش نشان می دهد.

داروها

تیره شدن دندان می تواند یک عارضه جانبی از داروهای ضد حساسیت، ضد روان پریشی و آرامبخش و داروهای ضد فشار خون باشد. کودکانی که درهنگام شکل گیری دندان ها (یا در رحم و یا به عنوان یک نوزاد) در معرض آنتیبیوتیک هایی مانند تتراسایکلین و داکسی سایکلین هستند، پس از بدنیا آمدن دندان های شیری آنها تغییر رنگ می دهد یا دارای لکه های خاصی است.شیمی درمانی وپرتو درمانی سر و گردن نیز می توانند دندان ها را تیره کنند.

در نظر داشته باشید که روش سفید کردن دندان روی لکه های بیرونی و سطحی دندان موثر است.

چه کسی می تواند کار سفید کردن دندان ها را انجام دهد؟

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یک نوع روش دندانپزشکی است و فقط باید توسط یک دندانپزشک یا یکی دیگر از متخصصان دندانپزشکی مانند متخصص بهداشت دهان و دندان یا بهدار دندان بر روی نسخه دندانپزشک انجام شود.

بعضی از سالن های زیبایی کار سفید کردن دندان ها را انجام می دهند اما اگر هیچ حرفه  دندانپزشکی وجود نداشته باشد، این امر غیرقانونی است و ممکن است سلامت دهان و دندان شما را در معرض خطر قرار دهد.

شما همچنین می توانید از کیت های سفید کننده دندان خانگی استفاده کنید اما این کار نیز ممکن است دندان های شما را در معرض خطر قرار دهد.

دکتر افشین میرزایی در کلینیک دندان پزشکی نوین که یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی در ایران می باشد، سفید کردن دندان ها را با آخرین فناوری های روز دنیا و با کیفیت ترین مواد انجام می دهد. همچنین جلسه مشاوره دکتر میرزایی به صورت رایگان است که برای بهره مندی از این مزیت می توانید فرم ویزیت رایگان را پر کنید.

قبل از سفید کردن دندان ها چه کارهایی باید انجام شود؟

سفید کردن دندان

سایر مشکلات دندان ها می توانند بر موفقیت آمیز بودن روش سفید کردن دندان ها تاثیر بگذارند. برای مثال دندان های پوسیده که دارای حفره هستند قبل از سفید کردن دندان باید پر شوند، به این دلیل که مواد سفید کننده می توانند از طریق این حفره ها وارد قسمت های داخلی دندان شوند.

اگر لثه های شما عقب نشینی کرده باشند، ریشه های دندان ها نمایان می شوند و معمولا زرد رنگ هستند، مواد سفید کننده دندان روی این قسمت از دندان ها تاثیر نخواهد داشت.

اگر دندان هایتان پوسیده است و لثه ها عقب نشینی کرده اند، سفید کردن باعث حساسیت بیشتر دندان ها می شود. همچنین سفید کردن روی روکش ها، ونیرها، لمینت ها و سرامیک ها تاثیری نخواهد داشت.

سفید کردن دندان هم در مطب دندانپزشکی و هم در خانه می تواند انجام شود. برای سفید کردن دندان در مطب دندان پزشکی احتمالا دندان پزشک برای نظارت بر روند سفید شدن دندان ها، قبل از شروع کار از دندان های شما عکس خواهد گرفت.

سپس دندانپزشک شروع به تمیز کردن دندن ها و زدودن مواد غذایی، باکتری ها و دیگر مواد موجود روی دندان ها می کند. پس از این کار، با مواد مخصوص شروع به سفید کردن دندان ها می کند.

برای سفید کردن دندان ها در خانه محصولات مختلفی در داروخانه ها وجود دارد از جمله قطره همراه با ژل، باندهایی آغشته به مواد که آن را روی سطح دندان می‌ چسبانند و یک نوع دیگر ژل که آن را با احتیاط و به وسیلۀ یک قلم روی دندان ها می‌ مالند. اگر می خواهید از این محصولات خانگی استفاده کنید، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

سفید کردن دندان چگونه انجام می شود؟

سفید کردن دندان یک فرایند ساده است. محصولات سفید کننده شامل یکی از دو سفید کننده دندان (پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید) می باشند. این سفید کننده ها لکه ها را به قطعه های کوچک تر تقسیم می کنند که باعث می شود رنگ کمتر متمرکز شود و دندان های شما روشن تر شود.

آیا سفید کردن دندان روی تمام دندان ها کار می کند؟

سفید کردن دندان

پاسخ منفی است، به همین دلیل است که باید قبل از اقدام به سفید کردن دندان ها، با دندان پزشک خود صحبت کنید، زیرا سفید کننده ها ممکن است قادر به بهبود تمام انواع تغییر رنگ های دندان نباشند. به عنوان مثال، دندان های زرد احتمالا به خوبی سفید می شوند، ممکن است در دندان های قهوه ای پاسخ ندهند و دندان هایی با رنگ خاکستری ممکن است به طور کلی سفید نشوند. سفید کردن روی روکش، ونیر، دندان مصنوعی و یا پر کردن کار نمی کند. اگر تغییر رنگ دندان شما به علت مصرف دارو یا آسیب دندان ایجاد شود، سفید کردن دندان برای آنها موثر نخواهد بود.

عوارض سفید کردن دندان

شایع  ترین عارضه سفید کردن دندان حساسیت دندانی است که می تواند از یک حساسیت بسیار ضعیف تا درد بسیار تیز و آزار دهنده باشد. معمولا حساسیت دندانی پس از چند هفته برطرف شده و آسیب دائمی به دندان نمی رساند. البته در موارد محدودی آسیب غیر قابل برگشت به دندان نیز گزارش شده است.

برای کاهش این عارضه، یکی از راهکارها استفاده از ژل های کاهش دهنده حساسیت دندانی هستند که قبل یا بعد از سفید کردن دندان  ها می توان از آن ها استفاده کرد.

دومین اثر جانبی سفید کردن دندان درد لثه است که در این رابطه دو تئوری وجود دارد:

1_ هیدروژن پراکسید می تواند منجر به سوزش شیمیایی داخل دهان و آسیب رساندن به لثه های شما شود.

2_ درد و آسیب لثه ممکن است مرتبط با ماده سفید کننده دندان نباشد؛ بلکه به دلیل قالبی باشد که در داخل دهان شماست که ماده سفید کننده داخل آن قرار دارد و عدم تطابق کامل قالب با دندان ها منجر به آسیب به لثه می شود.

پس از سفید کردن دندان کدام مواد غذایی نباید مصرف شود؟

سفید کردن دندان

پس از انجام روش سفید کردن دندان، مواد غذایی مختلفی می توانند باعث لکه دار شدن دندان های شما بشوند. در میان مواد غذایی ممنوعه پس از سفید کردن دندان شکلات تیره، سوپ های گوجه، چغندر، سس گوجه فرنگی، سس سویا و زغال اخته از همه بدتر هستند. سیگار کشیدن نیز باعث تغییر رنگ دندان ها می شود.

نوشیدنی های رنگی

هر گونه نوشیدنی رنگی می تواند دندان شما را لکه دار کند. ولی نوشیدن مایعاتی مانند شیر و آب مجاز است. پس از سفید کردن دندان ها توصیه می شود از نوشیدن چای، قهوه، نوشابه های رنگی و شراب قرمز تا چند روز خودداری کنید. علاوه بر این، نوشیدنی های طبیعی مانند آب گوجه فرنگی، آب انگور و یا آب پرتقال نیز برای دندان های سفید شما ضرر دارند و می توانند موجب ایجاد لکه روی دندان ها شوند. برای به حداقل رساندن تماس هرگونه مایع با دندان های خود، می توانید این نوشیدنی ها را از طریق یک نی مصرف کنید.

مواد غذایی اسیدی

فرآیند سفید کردن دندان ها می تواند دندان ها را به طور موقت به غذاهای اسیدی و نوشیدنی ها حساس کند، که باعث درد و ناراحتی در هنگام خوردن می شود. مواد غذایی با PH پایین مانند پرتقال، گریپ فروت، لیمو، آناناس، سرکه، ترشی و نوشیدنی های غیر الکلی می توانند اسیدیته بزاق را افزایش دهند. در نتیجه مصرف این مواد می تواند به طور بالقوه باعث آسیب رساندن به دندان های تضعیف شده شما توسط مواد شیمیایی سفید کننده شود. محدود کردن مصرف این مواد می تواند در جلوگیری از درد دندان های حساس به شما کمک کند.

غذاها و نوشیدنی های سرد

تا ۳۶ ساعت پس از سفید کردن، دندان های شما به دمای سرد حساس است. برای کم کردن درد ناشی از حساس شدن دندان ها بهتر است از مصرف غذاها و نوشیدنی های سرد مانند آب یخ، بستنی، ماست یخ زده و سایر دسرهای یخ زده جلوگیری کنید. اگر حساسیت شما شدید است، از خوردن غذاها مستقیما از یخچال و فریزر پرهیز کنید و موادی که می خواهید مصرف کنید را در دمای اتاق یا گرم تر مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *